ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU 2014!

Wspólne imprezy dla dzieci i ich rodziców, to nie tylko wesoła zabawa, mile spędzony czas, ale przede wszystkim wspaniała integracja całej naszej braci przedszkolnej. ,,Święto Ziemniaka" było więc wspaniałym pretekstem do pierwszego w tym roku szkolnym spotkania w naszym przedszkolu ,,Klubu Rodziców", w dniu 8 października. Król imprezy ,,Ziemniak" co roku jest podawany w innej oprawie, a pomysł na tegoroczną potrawę, czyli ,,faszerowane ziemniaczki" zawdzięczamy przewodniczącej Klubu Rodziców Pani Krysi Gerc.

W miseczkach na farsz nie zabrakło marchewki, kukurydzy, rodzynek, słonecznika, żółtego sera, wędliny oraz innych smakołyków. Dzieci przejęte rolą pod czujnym okiem mam i tatusiów wykazywały się inwencją twórczą w komponowaniu własnego farszu. Kulminacyjnym punktem spotkania była oczywiście degustacja faszerowanych  ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem) mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych, niezbyt zdrowych frytek. Tradycja ,,Święta Pieczonego Ziemniaka" jest nie tylko promocją zdrowego odżywiania się, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci i rodziców.