Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

9 czerwca odbyły się kolejne Mistrzostwa Piłki Nożnej Przedszkolaków organizowane przez MOSIR. Nasze przedszkolaki dzielnie walczyły jak przystało na przyszłych reprezentantów drużyny Narodowej! Medale zostały wręczone przez reprezentantów z drużyny Odry Opole. Naszą reprezentację dopingowały wspaniałe cheerleaderki z gr V.

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Dziecka, z tej okazji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: płynęliśmy statkiem po Odrze, odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Przysieczy, odbył się u nas Bal postaci w bajek, a w piątek odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji 70-lecia przedszkola.

  Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu już po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”.

Dzieci z grupy V brały tego dnia udział w różnych grach i zabawach, ubrani na niebiesko zrobiliśmy sobie zdjęcie z księciem i księżniczką Takusiami. Wszystkie przedszkola biorące udział w akcji utworzyły 144-metrowy błękitny warkocz, który został spuszczony z Wieży Piastowskiej, tak by zwisając z niej, zwracał uwagę opolan na problem autyzmu.    

GALERIA ZDJĘĆ

04.04 dzieci wzięły udział w warsztatach „Skąd bierze się jajko”, rozmawialiśmy na temat tradycji Wielkanocnych, dowiedzieliśmy się jak zbudowane jest jajko oraz jak wykluwają się z niego kurczaczki.

 GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie z Marzanną, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

GALERIA ZDJĘĆ