Program  „Biały ząbek”, finansowany jest  z budżetu Miasta Opola. Głównym założeniem programu jest wdrożenie działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie powstawania chorób zębów  i dziąseł.

Przedszkolaki uczestniczą w cyklu zajęć edukacyjnych, których celem jest uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby, nauczenie prawidłowego ich czyszczenia, zdrowego odżywiania, a także eliminowanie zjawiska strachu przed stomatologiem. Aby dopełnić edukację, przedszkolaki odwiedzą pani stomatolog, która dokona przeglądu uzębienia uczestników programu i przekaże pisemną informację dla rodziców, mówiącą o stanie zębów dzieci. Na zakończenie przedszkole otrzyma materiały promocyjne tj. plakaty i ulotki mówiące o profilaktyce chorób zębów i dziąseł oraz szczoteczki do zębów dla każdego uczestnika programu.