Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

Podwieczorek z książką

Nieoceniona jest rola książki w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat. Książka rozwija wrażliwość oraz ma znaczący wpływ na rozwój intelektualny młodego czytelnika. Rozumiejąc znaczenie kontaktu z książką w naszym przedszkolu odbyło się w dniu 19.11.15 r inauguracyjne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z książką”. Ideą tych spotkań  jest m.in. rozwój świadomości czytelniczej dzieci, budzenie zainteresowań pięknem polskiej i zagranicznej literatury, kształtowanie zamiłowania do słuchania, czytania i oglądania bajek i bajeczek. 

     

 W dzisiejszych zabieganych czasach rodzice i dzieci spędzają ze sobą zbyt mało czasu. Tak więc rodzinny podwieczorek z książką to również nasza propozycja na wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi i ich rodzicami, wzajemnej integracji rodziny. Jak się okazało spotkanie cieszyło się  ogromnym zainteresowaniem ponieważ nasze przedszkolaki licznie przybyli wraz z rodzicami. Patron naszego przedszkola Jan Brzechwa i jego wspaniałe wierszyki, to była pierwsza propozycja od której zaczęliśmy nasz podwieczorek z książką. O tym jak ważne są  takie spotkania z rodzicami w przedszkolu i jak wiele dostarczają  dzieciom  radości i pozytywnych emocji, świadczyły ich pełne skupienia buzie a przede wszystkim duma, że to moja mama, mój tato właśnie czyta bajeczkę dla wszystkich dzieci. Uwieńczeniem wspólnego czytania pięknych bajeczek, był przepyszny podwieczorek tym razem już przy kawie i słodkim poczęstunku. Serdecznie dziękujemy rodzicom  za przygotowanie ciast, a szczególnie dziękujemy Pani Monice Pajestce za pomoc w organizacji spotkania.

 

Więcej zdjęć w galerii Klubu Rodzica

 

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.

 

JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM !