Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

„Świąteczne pierniki”

Kultuwując tradycję bożonarodzeniową 17 grudnia w naszym przedszkolu Klub Rodzica zorganizował świąteczne pieczenie pierników. Koordynatorem akcji była przewodnicząca Klubu Pani Monika Pajestka, mama Zuzi z grupy Biedronek.

 

Ojej cóż za zapach

cynamon goździki

coś mi się wydaje

że ktoś upiekł pierniki

 

świąteczne pierniki

serduszka dzwoneczki

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki

 

rumiane pachnące

pięknie przystrojone

zapewne na choince

będą zawieszone.

 

W miłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach rozbrzmiewających kolęd rodzice wraz z dziećmi uwijali się przy kuchennym stole. Nasze przedszkolaki jak mróweczki pod czujnym okiem rodziców wałkowały, wygniatały i kroiły ciasto oraz wykrawały foremkami różnorodne kształty(choinki, gwiazdki, aniołki itp). Najmilszy moment to ozdabianie kolorowym lukrem i przeróżnym posypkami ciepłych jeszcze pierniczków, a przy okazji degustowanie smakołyków, ponieważ nic nie może się zmarnować.

 A na pewno wszyscy się zgodzą, iż najwspanialszy to był zapach pieczonych pierników, jaki unosił się po całej kuchni.

PO WIĘCEJ ZDJĘĆ ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII KLUBU RODZICA

KLIK