Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

Po raz kolejny odbył się w naszym przedszkolu "Podwieczorek z książką", tym razem czytaniu towarzyszyła gorąca czekolada. Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniach Klubu Rodzica.

Czytaj więcej...

SMAŻENIE FAWORKÓW

W miesiącu lutym odbyło się kolejne już spotkanie w tym roku przedszkolnym „Klubu Rodziców”. Mamy i ich dzieci piekły faworki czyli kruche ciasteczka, które obok pączków są jednym ze specjałów  Tłustego Czwartku. Inna nazwa faworków to chrust czyli kruche ciasto. Pod czujnym okiem opiekunów, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, dzieci samodzielnie wałkowały, kroiły i przekładały faworki. Praca przebiegała bardzo sprawnie. Robienie faworków przyniosło dzieciom wiele radości. Na bieżąco były pieczone i jedzone. Zdjęcia z tego spotkania są najlepszym dowodem na fantastyczną zabawę w cukierników. Zapraszamy do galerii Klubu Rodzica.

„Świąteczne pierniki”

Kultuwując tradycję bożonarodzeniową 17 grudnia w naszym przedszkolu Klub Rodzica zorganizował świąteczne pieczenie pierników. Koordynatorem akcji była przewodnicząca Klubu Pani Monika Pajestka, mama Zuzi z grupy Biedronek.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej realizację programu Optymistyczne Przedszkole – Optymistyczni Rodzice.

Podwieczorek z książką

Nieoceniona jest rola książki w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat. Książka rozwija wrażliwość oraz ma znaczący wpływ na rozwój intelektualny młodego czytelnika. Rozumiejąc znaczenie kontaktu z książką w naszym przedszkolu odbyło się w dniu 19.11.15 r inauguracyjne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z książką”. Ideą tych spotkań  jest m.in. rozwój świadomości czytelniczej dzieci, budzenie zainteresowań pięknem polskiej i zagranicznej literatury, kształtowanie zamiłowania do słuchania, czytania i oglądania bajek i bajeczek. 

     

Czytaj więcej...