Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA
27 września odbyło się pierwsze w tym roku przedszkolnym spotkanie Klubu Rodziców z okazji Święta Ziemniaka. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości a honory domu w przedszkolnej kuchni czyniła przewodnicząca Klubu Rodziców Pani Monika Pajestka, mama Zuzi z grupy IV Biedronek. Co roku z okazji Święta Ziemniaka przygotowujemy różne ziemniaczane smakołyki. W tym roku były to faszerowane ziemniaczki warzywami oraz doskonała ziemniaczana sałatka zaimprowizowana na potrzeby dziecięcych podniebień w wykonaniu przewodniczącej Klubu Pani Moniki. Największą frajdę z przebywania w kuchni mają dzieci, które pod czujnym okiem rodziców, ścierały ser na tarce, kroiły warzywa oraz napełniały farszem wydrążone przez rodziców ziemniaczki. Kulminacyjnym punktem spotkania była oczywiście degustacja ziemniaczanych smakołyków.

ZDJĘCIA

Po raz kolejny odbył się w naszym przedszkolu "Podwieczorek z książką", tym razem czytaniu towarzyszyła gorąca czekolada. Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniach Klubu Rodzica.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej realizację programu Optymistyczne Przedszkole – Optymistyczni Rodzice.

SMAŻENIE FAWORKÓW

W miesiącu lutym odbyło się kolejne już spotkanie w tym roku przedszkolnym „Klubu Rodziców”. Mamy i ich dzieci piekły faworki czyli kruche ciasteczka, które obok pączków są jednym ze specjałów  Tłustego Czwartku. Inna nazwa faworków to chrust czyli kruche ciasto. Pod czujnym okiem opiekunów, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, dzieci samodzielnie wałkowały, kroiły i przekładały faworki. Praca przebiegała bardzo sprawnie. Robienie faworków przyniosło dzieciom wiele radości. Na bieżąco były pieczone i jedzone. Zdjęcia z tego spotkania są najlepszym dowodem na fantastyczną zabawę w cukierników. Zapraszamy do galerii Klubu Rodzica.

„Świąteczne pierniki”

Kultuwując tradycję bożonarodzeniową 17 grudnia w naszym przedszkolu Klub Rodzica zorganizował świąteczne pieczenie pierników. Koordynatorem akcji była przewodnicząca Klubu Pani Monika Pajestka, mama Zuzi z grupy Biedronek.

Czytaj więcej...