Edukacja zdrowotna w naszym przedszkolu odgrywa bardzo ważną rolę. Zarówno treści prozdrowotne jak i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych realizujemy poprzez realizację podstawy programowej, różnych akcji oraz różnych programów edukacyjnych. Realizując program ,,Biały ząbek" pod patronatem PCK w pierwszym tygodniu października dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących higieny jamy ustnej, zostały przebadane przez stomatologa oraz z tej tematyki zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców. Realizując ogólnopolski program edukacyjny na rzecz promowania prawidłowych nawyków żywieniowych ,,Mamo, Tato wolę wodę", dzieci brały udział w zajęciach pt: ,,Wolę wodę, bo daje życie”. Dzieci objęte są  również programem ,,Kubusiowi przyjaciele natury" oraz programem ,,Dzieciaki Mleczaki", w ramach którego 16 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu ,,Dzień Mleka". Dzieci wysłuchały pogadanki na temat znaczenia mleka dla rozwoju człowieka, zapoznały się z produktami i potrawami, które zawierają mleko oraz miały możliwość degustacji potraw mlecznych. Nasze przedszkole z początkiem roku szkolnego 2013/14 włączyło się do projektu ,,Zachowaj równowagę" w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy, a w nim zadanie ,,Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach i szkołach oraz ocena wpływu tej edukacji  na sposób żywienia, stan odżywiania, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”Akademia Zdrowego Przedszkolaka zorganizowała akcję „Uczymy się o jedzeniu, w ekologicznym znaczeniu“ w trakcie której dzieci zapoznawały się między innymi z piramidą żywienia.

W ramach tych programów wdrażałyśmy dzieci do profilaktyki zdrowotnej. Przedszkolaki wiedzą, że warunkiem zdrowia jest przestrzeganie higieny, zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa. Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych również tych w terenie. Tradycją w naszym przedszkolu jest „Witaminowy Tydzień”, którego zadaniem jest zachęcanie do zdrowego odżywiania się, spozywania dużej ilości warzyw i owoców. Efektem tych działań jest kształtowanie świadomości znaczenia zdrowego odżywiania w życiu człowieka.

Witaminowy tydzień: robimy soki

Dzieciaki Mleczaki: degustacja produktów

Akademia Zdrowego Przedszkolaka:piramida żywienia

Witaminowy tydzień: przygotowujemy zdrowe sałatki