Prowadzące grupę:

mgr Marta Mirońska – j. angielski

mgr Karina Panek - religia

pomoc – Pani Dorota

Plan pracy wychowawczo- dydaktycznej dla grupy 5-latków na                                                   LUTY  2021

TEMATYKA

1.Zimowe zabawy                                                                                             2.Tak mija czas                                                                                                    3.Czy jesteśmy sami w kosmosie                                                                                          4. Dinozaury w przedszkolu

Cele operacyjne: dziecko

- wypowiada się na określony temat

-rozpoznaje i nazywa litery: p,w,g

-wie, jak bezpiecznie bawić się zimą, jak korzystać ze sprzętu zimowego

-aktywnie ćwiczy, bierze udział w zabawach ruchowych

-liczy w zakresie8

-segreguje figury wg wielkości

-dzieli wyrazy na sylaby i głoski

-okazuje uczucia mimiką twarzy, rozpoznaje emocje

-wskazuje kierunki w odniesieniu do siebie

-wymienia nazwy planet

-tworzy zbiory, uwzględniając jedną cechę-tworzy kompozycję z wyciętych elementów

-wymienia znane mu nazwy dinozaurów

-śpiewa poznane piosenki

-wymienia nazwy miesięcy, dni tygodnia, nazywa różne zegary

-rozróżnia zdania prawdziwe i fałszywe

Piosenka ,,W zegarze mieszka czas”                                słowa i muzyka K.Gowik

Na ścianie wisi zegar a w zegarze mieszka czas                                                                                           A jak ten czas wygląda tego nie wie nikt z nas                                                                                     Czas wzywa nas do pracy, do przedszkola każe wstać.                                                                       Pilnuje dnia i nocy, by się bawić i spać.

Ref. Czas, czas, a co to jest?                                                                                                                              Czy to się je?  Czy to się tnie?                                                                                                             Czy to zabawka, czy jakiś zwierz?                                                                                                            Powiedz mi, czy ty wiesz?                                                                                                                   Cyk, cyk, bim-bam                                                                                                                        Zegar wszystko powie nam.

Ten czas to taki magik, czaruje cały świat.                                                                                                  On sprawia, że co roku coraz więcej masz lat.

A gdy są urodzinki, torcik czeka, goście też .                                                                                                    To sprawił czas wesoły, bawić z tobą się chce!

Wiersz ,,Dinozaur” K. Gowik

Dziś w przedszkolu, w szafce Oli coś tupało, coś szurało, coś syczało.                                                    Gdy ją pani otworzyła, coś wypadło i od razu kapcie Oli zjadło.

Kto polubi dinozaura ,dinusia dzidziusia?                                                                                            Malutki jest i zgubił się swej mamie.

Kto pogłaska go po głowie i bajkę opowie? Kto dinozaurem dziś się zajmie?

Biega Dino po dywanie, paszczą kłapie, za ubranka dzieci łapie?

Ale dzieci się nie boją dinozaura, pani nawet nosek mu wytarła!

Usiadł Dino przy stoliku głodny taki! Połknął książkę, dwa mazaki.

Pogryzł zeszyt i pochrupał wszystkie kredki, a na koniec Majce zjadł skarpeti!

Po spacerze wszystkie dzieci go szukały, ale zniknął Dinuś mały…                                                     Pewnie mama go znalazła i zabrała. Cała nasza grupa posmutniała.