Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

WYNIKI KONKURSU!

W 2019 roku w Polsce świętowana jest 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, szczególnie ważnego dla naszego kraju XIX-wiecznego „ojca opery polskiej”. Aby już najmłodsi mogli cieszyć się Jego twórczością nasze przedszkole zorganizowało rodzinny konkurs plastyczno – techniczny „Ten zegar stary...”. Dla nas inspiracją był oczywiście wspomniany kompozytor, dla przedszkolaków i ich rodziców - Jego opery, a sam Stanisław Moniuszko również został zainspirowany, nie przez coś innego, jak właśnie przez zegar, który wydzwaniał melodie w pałacu Ogińskich w Śmiłowiczach.

Wszystkie złożone prace zachwycają kreatywnością i pomysłowością małych artystów i ich rodziców. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie w przekazanie informacji o konkursie w swoich przedszkolach.

Czytaj więcej...

         

20 września po raz czwarty zorganizowaliśmy OPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. W tym roku wspólnie z Przedszkolem Publicznym nr 33 „Karolinka” - pod hasłem "100-lecie odzyskania niepodległości". Wyjątkową rocznice upamiętnił okolicznościowy medal. Prezydent miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski przekazał dzieciom klucze do bram miasta oraz zaprosił młodych radnych na wyjątkową sesję Rady Miasta Przedszkolaków, na której czele stanął - Kuba z naszego przedszkola. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, której jeden z punków od razu, wraz z Prezydentem wdrożyli w życie.

         

04.04 dzieci wzięły udział w warsztatach „Skąd bierze się jajko”, rozmawialiśmy na temat tradycji Wielkanocnych, dowiedzieliśmy się jak zbudowane jest jajko oraz jak wykluwają się z niego kurczaczki.

 GALERIA ZDJĘĆ

9 czerwca odbyły się kolejne Mistrzostwa Piłki Nożnej Przedszkolaków organizowane przez MOSIR. Nasze przedszkolaki dzielnie walczyły jak przystało na przyszłych reprezentantów drużyny Narodowej! Medale zostały wręczone przez reprezentantów z drużyny Odry Opole. Naszą reprezentację dopingowały wspaniałe cheerleaderki z gr V.

Szanowni Rodzice 

Z przyjemnością informujemy, iż nasze przedszkole zajęło I miejsce

w konkursie na najciekawszą gazetkę ścienną pt: „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”.

Konkurs ogłosił Oddział Rejonowy PCK w Opolu w ramach realizacji programu „Bezpiecznie z PCK”.

Głównym celem konkursu było zwiększenie świadomości dzieci o potencjalnych zagrożeniach w drodze do szkoły i przedszkola i zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.

Za zdobycie I miejsca otrzymaliśmy nagrodę rzeczową tj. fantom do resuscytacji  krążeniowo – oddechowej.