Facebook

ul. Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole

tel/fax 077 454-36-63, e-mail: info@pp3.opole.pl

         

20 września po raz czwarty zorganizowaliśmy OPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. W tym roku wspólnie z Przedszkolem Publicznym nr 33 „Karolinka” - pod hasłem "100-lecie odzyskania niepodległości". Wyjątkową rocznice upamiętnił okolicznościowy medal. Prezydent miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski przekazał dzieciom klucze do bram miasta oraz zaprosił młodych radnych na wyjątkową sesję Rady Miasta Przedszkolaków, na której czele stanął - Kuba z naszego przedszkola. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, której jeden z punków od razu, wraz z Prezydentem wdrożyli w życie.

         

2 czerwca odbyło się Wielkie Rodzinne Grillowanie, dzieci miały okazję wystąpić wraz z rodzicami na scenie w krótkich inscenizacjach. Gratulujemy pomysłów na stroje i interpretacje utworów. Wszystkie grupy przygotowały stoiska z pysznościami, które umilały nam czas przy wspólnych rozmowach i zabawach.

 

Nasze starszaki w tym tygodniu wzięły udział w koncercie "Twórczość Doroty Gellner w wierszu, w scence, w piosence", był to dla nas wielki zaszczyt spotkać i wystąpić przed tak znaną poetką. Dzieci miały również możliwość wysłuchania wierszy w interpretacji laureatów konkursu literackiego. Przedszkolaki z naszego przedszkola prezentowały się w muzycznych interpretacjach wierszy pani Doroty Gellner, stworzonych przez Naszego kochanego pana Czarka.

Miło nam poinformować, iż Bartuś z grupy VI "Stokrotki" zajął III miejsce w konkursie organizowanym w ramach kwietniowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy "Odpowiedzialni za Ziemię" pt. "Ekologiczne Opole - miasto moich marzeń". GRATULUJEMY!

 

Dnia 03.03 br. odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej i Przyrodniczej organizowany przez Przedszkole Publiczne nr 29 w Opolu. Nasze przedszkole reprezentowali Hania i Kuba z grupy V w piosence „Ziemia niebieska planeta”. Wszystkie przedszkola zostały wyróżnione, my otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii „Interpretacja”. 

Czytaj więcej...